8x03 - Lockdown

Premiéra USA: 23.7.2004
Epizóda: 803
Napísal: Robert C. Cooper
Réžia: William Waring
Hosťujúci herci:   Gavin Hood (plukovník Vasiljev), Aaron Pearl (major Kearney), Alisen Down (doktorka Brightmanová).

Na Ruskej stanici sa snažia kozmonauti zmeniť dráhu stanice. Celá akcia je sledovaná z sgc, pretože kvôli zásahu nad Antarktídou poletuje nad planétou veľké množstvo vesmírneho bordelu z Anúbisových lodí. Stanica prejde tesne popri veľkom kuse Anúbisovej lode, keď zrazu so základňou na chvíľu prestane byť spojenie.

Generál Jack O´Neill sedí v svojom novom kresle, keď k nemu prichádza ruský plukovník Vasiljev. Ten O´Neillovi vysvetľuje, že sa žiadal o preloženie, pretože túži byť súčasťou sgc. Rozpráva O´Neillovi o svojej úspešnej kariére a to túžbe byť štvrtým chýbajúcim členom sg1. O´Neill mu ale hovorí že kým neprejde riadnym výcvikom ho k bráne ani len nepustí. Tím sa o tomto rozhovore samozrejme dozvedá, Daniel ktorý si myslí že Jack bol na neho veľmi tvrdý sa s plukovníkom Vasiljevom ide porozprávať. Počas rozhovoru ale plukovník z ničoho nič odpadne.

Na ošetrovni zisťujú, že má telo plné rôznych pľuzgierov, tie sa šíria a je vo veľkom ohrození života. Keďže ide pravdepodobne o infekciu, tak doktorka navrhuje skontrolovať všetkých čo sa s ním dostali do kontaktu. Pri rozhovoroch s Vasiljevom zisťujú že si nepamätá nič s predošlého obdobia, posledné čo si pamätá je ako bol na vesmírnej stanici.

V priestore brány je vyhlásený poplach - Daniel stojí pred bránou a strieľa zbraňou, pretože chce aby zadali bránu a on mohol ísť preč. Postrelí dvoch vojakov, zneškodnený je až tak, že ho Jack postrelí. Keď sa Daniel preberá nič si nepamätá, nechápe ako sa niečo také mohlo stať, ani to prečo a kto ho postrelil. Daniel sa teda zotavuje a začínajú sa mu vracať spomienky. Daniel si uvedomuje, že v priestore s bránou strieľal lebo bol ovládaný - Anúbisom. Najprv nikto nechápe ako je to možné, ale Daniel im vysvetľuje, že Anúbis pri výbuchu jeho lode nemohol zomrieť, pretože je napoly povznesený. Teraz je v sgc a nutne potrebuje preč zo Zeme a jediná cesta na to je brána. Vymýšľajú plán ako s tým niečo urobiť a jediné na čo dôjdu je čakať. Preto je celá základňa rozdelená na 3 sekcie, z jednej je možné aktivovať bránu, druhá sekcia je miestnosť s bránou a okolie a tretia je priestor medzi nimi.

Tieto sekcie sa medzi sebou uzatvárajú, aby keď Anúbis získa telo niekoho z jednej sekcie nemohol ísť do ďalšej - cieľ je vyprovokovať k akcií, akou by na seba upozornil Antikov a tí by ho potom zničili. Lenže prezident tlačí na O´Neilla, pretože týmto zamrzli všetky operácie, ten teda dostane ultimátum a potom sa musí program sg opäť spustiť. Ale nikomu to nehovorí, naopak cez reproduktory vyhlási, že celá karanténa základne môže trvať aj mesiac. Lenže šikovný Anúbis získava telo Sam, vďaka jej šikovným schopnostiam vyraďuje niektoré priechody medzi sekciami, všetci okolo to schytajú zakňaktelom. Teal´c dostane upozornenie že Anúbis je v Sam a ide po nej. Tá je však zneškodnená O´Neillom na mieste kde nikto okolo nie je.

Jack sa preberá, vyzerá že je v poriadku, ale je naštvaný kvôli Anúbisovmu úteku. Sam však spomína, že našťastie to tam von nebude mať také jednoduché, a stihla ho poslať na KS7-535. Jackovi je hneď jasné, že tam umrzne.