8x09 - Sacrifices

Premiéra USA: 10.9.2004
Epizóda: 809
Napísal: Christopher Judge
Réžia: Andy Mikita
Hosťujúci herci: Jolene Blalock (Istha), Tony Amendola (Bra´tac), Neil Denis (Rya´c), Jeff Judge (Aron), Mercedes de la Zerda (Karyn), Royston Innes (Moloch).

Daniel ide s Jackom v sgc a vysvetľuje mu aká je momentálne situácia s vládcami sústavy. Vtedy prichádza na Zem Bra´tac a Teal´c. Teal´c nepovie ani slovo, Bra´tac hovorí, že nastal problém - Teal´cov syn Ray´ac sa má ženiť a to už o tri dni.

Na Zem prichádzajú Isthini Jaffovia, pretože ich svet ovládol Moloch, a keďže nemajú kam ísť Jack im prisľúbil, že môžu ostať v sgc, kým im nenájdu bezpečnú, neobývanú planétu. Ray´ac si stále za svadbou stojí, a tá teda prebehne v sgc. Istha je nahnevaná na Teal´ca, pretože ona ich svadbu podporuje, a chce sa držať všetkých Jaffských zvyklostí napriek útlaku goaldov.

Nastáva svadba Karyn a Ray´aca, podľa všetkých starých zvyklostí ju vykonáva Bra´tac. Keď príde na rad tá časť, kde si manželka má kľaknúť na Zem - Karyn začne protestovať, že ona si nikdy pre žiadnym mužom nekľakne, že potom nech si kľakne Ray´ac pred ňou. Nakoniec teda zo svadby nič nie je. Krátko po svadbe prichádza správa od Jaffov u Molocha, ale od tých, ktorí sú verní odboju. Je pre Isthu, a tá sa chystá na stretnutie, Teal´c sa jej ponúkne a ide s ňou.

Na rade Jaffov vystupuje hlavne Aron, ktorý navrhuje okamžitú akciu, Istha ho plne podporuje. V tom prehovorí Teal´c, ktorý si myslí, že s nejakou väčšou akciou by bolo lepšie počkať. Zrazu sú počuť výstrely, Teal´c zakričí na zem, a do stanu kde sa konalo rokovanie lieta výstrel s tyčovej zbrane za výstrelom. Teal´c, Istha a Aron to prežijú len vďaka tomu, že počas paľby ležali na zemi, potom zo stanu cez les utekajú k bráne. Tá je strážená. Isthe aj Teal´covi dochádza tretonin, sú oslabení no Aron napriek tomu navrhuje útok, pretože vie, že nejaký z Jaffov boli určite zajatý. Počas noci zmizne aj Istha.

Teal´c a Aron idú cez les, Teal´c si uvedomuje, že práve Aron mohol prezradiť miesto stretnutia, čiže by mohol byť Molochovým informátorom. Preto po jednej drzej poznámke o ňom a Isthe ho Teal´c omračuje zakňaktelom, zoberie mu zbraň a odchádza. Istha je predvedená do veľkého stanu, pred samotného Molocha. Ten ju mučí, a chce vedieť mená všetkých zapojených do povstania proti nemu.

Z sgc je poslané malé prieskumné lietadlo, aby zameralo body kam by potom mohli byť poslané prípadné strely cez bránu. Okrem toho je v lietadielku tretonin pre Teal’ca. Lenže ako preletí bránou začnú po ňom Jaffovia strieľať, a nakoniec sa im ho podarí zostreliť ešte skôr ako stihne niečo zamerať. Teal´c vidí dym, uteká k miestu jeho pádu. Z trosiek sa mu podarí vybrať tretonin, lenže je prepadnutý niekoľkými Jaffmi. Na jeho veľké šťastie sa zrazu objavuje Aron. Spolu ich porazia a Teal´c si môže dať tretonin.

Obaja idú na vrch pri bráne, Teal´c Aronovi vysvetlí ako zameria ručne laserom miesto, kam potom dopadne vyslaná strela. On uteká po Isthu. K bráne prichádza aj Moloch, Jaffovia sa ju snažia aktivovať, lenže zo zeme je aktivovaná skôr. Vyletia dve strely a Aron zameriava samotného Molocha. Teal´c zatiaľ dobehne do stanu kde je Istha a podarí sa mu ju zachrániť a zneškodniť stráže.

Po Molochovej smrti sa v sgc uskutočňuje obrad, aj s Teal´covou účasťou. Ray´ac a Karyn sa berú akurát vynechávajú tú časť obradu s kľaknutím. Jaffovia odchádzajú z sgc, Istha sa lúči s Teal´com a hovorí mu, že sa dozvedela o tom, že Molochove územie presne ako Teal´c predpokladal prevzal iný, silnejší goald - Baal.