8x11 - Geminy

Premiéra USA: 21.1.2005
Epizóda: 811
Napísal: Peter DeLuise
Réžia: William Waring
Hosťujúci herci: Patrick Currie (replikátor Piaty), Gary Jones (Walter), Dan Shea (Siler).

Daniel a Sam sa v sgc rozprávajú o teste nového asgardského hyperpohonu. Ten prebehol úspešne a Prometeus čoskoro vykoná cestu do mesta Antikov. Daniel a Sam sa bavia o tom ako radi by išli, lenže Jack má s nimi iné plány. Vtedy je z vonku aktivovaná brána. Prichádza správa, aby zo Zeme poslali sondu. Z sgc je tam teda poslaná sonda. Tá v nejakej miestnosti objavuje osobu - Samanthu Carterovú. Tá sa pozerá do kamery. Lenže v kontrolnej miestnosti sedí tiež jedna Sam a tá sa zase pozerá na obraz zo sondy.

Dozvedajú sa, že druhú Sam vytvoril Piaty - čiže ide o replikátora. Tá hovorí, že kontaktovala, pretože si praje byť zničená a takisto informuje Zem o tom, že Piaty sa chystá na príchod do tejto galaxie a podarilo sa mu byť odolným proti disruptoru. Keďže ten je jediná účinná zbraň, ktorú Zem má, tak sa rozhodne, že bude zobratá na stanovisko Alfa, kde sa od nej pokúsia zistiť čo najviac informácií, pred tým ako ju zabijú.

Na stanovisku alfa je všetko pripravené, druhá Sam prichádza. Teal´c so zbraňou v ruku ju dovedie do miestnosti. Tam k nej cez mikrofón hovorí skutočná Sam. Od replikátora sa dozvedajú o tom ako ju Piaty stvoril, učil a i to, že ho nenávidí. Odolný proti disruptoru je vraj preto, lebo sa mu podarilo získať kód, čím ruší jeho účinky. Postupne sa Sam s replikátorom stretne aj osobne. Keď Sam - replikátor rozpráva o strašných veciach aké ju Piaty nútil urobiť, tak Sam navrhne, aby mu to ukázala. Dá teda do jej hlavy ruku, a zrazu Sam vidí jej spomienky - na to ako ju Piaty učil - nachádzajú sa v sgc, kde ju Piaty prinútil zabiť všetkých členov tímu. Pretože táto kópia Sam získala aj všetky jej spomienky a Piaty chcel aby sa s nimi vyrovnala. Preto ho tak nenávidí.

Teal´c po tomto dohovára Sam aké to bolo nebezpečné, aj napriek tomu že bol v jej hlave a nie v hlave Sam. Po ďalších rozhovoroch riešiacich imunitu Piateho začnú spolupracovať na zdokonalení zbrane proti replikátorom. Pracujú teda na disruptore aby Piaty a jeho replikátori mohli byť zničený. Tí sa totiž stále približujú do galaxie.

Práca na zbrani pokračuje, keď prichádza asgardský satelit proti replikátorom. Teal´c sa podujme na to, že ho vyvezie na orbitu planéty. Vtedy z hyperprostoru vyskakuje loď replikátorov a smeruje k základni. Tá je skoro celá pre istotu evakuovaná na Zem. Po umiestnení satelitu doňho začne Sam nahrávať nový program, pretože inak bude neúčinný. Teal´c sa vracia na základňu, program sa ešte stále nedonahrával ale loď replikátorov - loď s Piatym sa priblížila na dostrel. Keď sa nikto nepozerá, Sam-replikátor stlačí tlačítko na počítači a zbraň vystrelí. Uvidia ju a Sam nechápe čo to urobila, veď program sa ešte nedonahrával. Lenže prekvapenie je ešte väčšie keď loď replikátorov, aj s Piatym vybuchne.

Sam aj Teal´covi dochádza, že u Piateho nikdy neexistoval žiadny kód. Keď výstrel s disruptoru jej nič neurobí je im aj hneď jasné, že jej sa ho pre seba podarilo vytvoriť. Teal´c sa na ňu vrhne, takisto aj vojaci pri bráne keď sa snaží utiecť. Ale márne, nedá sa zastaviť. Akurát pri prechode bránou po nej skočí Teal´c, zatiahne ju za ruku, ono ju pre istotu oddelí od svojho tela a utečie preč.

V sgc Sam pilne študuje pozostatky replikátorskej ruky. Všetci aj Jack jej vysvetľujú, že to nie je jej chyba. Lenže ona pripomína: Sam-replikátor sa spoznala zradu od Piateho a on ju spoznal práve vďaka Sam...