8x14 - Full Alert

Premiéra USA: 11.2.2005
Epizóda: 814
Napísal: Joseph Mallozzi a Paul Mullie
Réžia: Andy Mikita
Hosťujúci herci: Francoise Robertson (Captain Daria Varonakova), Garry Chalk (Colonel Chekov), Gary Jones (Technician), Ronny Cox (Kinsey), Mike Dopud (Colonel Chernovshev).

Jack vchádza domov a zisťuje, že má otvorené dvere. Príde dnu s vytiahnutou zbraňou, keď v svojom byte nachádza Roberta Kinseyho, bývalého viceprezidenta USA. Chce na Kinseyho zavolať miestneho šerifa, ale on ho presvedčí aby to neurobil, pretože má nejaké informácie týkajúce sa celosvetovej bezpečnosti.

Tvrdí, že ide o Spoločnosť. S tou kedysi spolupracoval, potom ho odkopli a zrazu sa s ním opäť chcú stretnúť. Kinsey žiada ochranu a v sgc je rozhodnuté, že tam bude poslaný ako špión. Dostane teda opasok s kamerou a mikrofónom a je pustený do oblasti, kde sa s týmito osobami má stretnúť. Podľa gps navigátora v opasku ho Sam a ozbrojený tím môžu sledovať. Kinsey je dovedený do domu, kde sa rozpráva z niekoľkými osobami zo Spoločnosti. Na to vypadne obraz z jeho kamery, postupne pri Kinseyho výkrikoch aj zvuk.

Keď sa tím dostane dnu do budovy zistí, že všetci sú preč - transportovali sa na Al-kesh, ktorý musí byť opäť na orbite Zeme. Teal´c sa zúčastňuje misie na Prometeovi, ktorý má za úlohu Al-kesh nájsť. Sam pracuje na programe, ktorý by pri hľadaní lode mal pomôcť. Daniel je vyslaní do Moskvy, pretože Kinsey spomínal, že Spoločnosť sa chcela stretnúť s ruským generálom Miroslavom Kiselevom. Keď Daniel príde do Moskvy a postupne sa dostane k miestu kde by sa mal stretnúť s generálom je zajatý.

V sgc je vyhlásený stav Defcon 3, pretože ruská armáda prešla do stavu pohotovosti. Do sgc prichádza plukovník Checkov, aby s generálom O´Neillom mohli riešiť situáciu. Daniel sa musí podrobiť testu či náhodou nie je goaldom, keď je konečne oslobodený je mu ukázané video s Kinseym: Na videu mu zažltnú oči a je jasné, že je hostiteľom goalda. Na obežnej dráhe zatiaľ Prometeus stále neúspešne hľadá Al-kesh. Čoskoro sa Daniel dozvedá prečo nastal tento Rusko - americký problém, Rusi si myslia, že americká armáda bola infiltrovaná goaldmi. Carterová v sgc pracuje na teórií, čo sa v skutočnosti vlastne stalo.