8x15 - Citizen Joe

Premiéra USA: 18.2.2005
Epizóda: 815
Napísal: Robert C. Cooper
Réžia: Andy Mikita
Hosťujúci herci: Dan Castellaneta (Joe Spencer), Deborah Theaker (Sharlene), Eric Keenleyside.

Jack dotelefonuje so Sam a zrazu vidí ako neznámy muž stojí uprostred jeho obývačky, mieri na neho zbraňou a hovorí mu, že mu zničil život.

Niekoľko rokov dozadu. Joe bol pokojný holič s Indiany, až kým som ženou nenavštívili jeden domáci veľrth. Tu Joe nachádza divný kameň, hneď ako sa ho dotkne uvidí tím zložený so 4 ľudí ako prechádza hviezdnou bránou. Kameň si teda kúpi a čoskoro má vidienia častejšie. Zistí, že ide o tím sg1, ktorý na rôznych mimozemských misiach zachraňuje Zem. Tieto príbehy, ktoré sa mu zdajú dáva dokopy a začína ich hovoriť svojmu synovi, ktorému sa veľmi páčia. Jediná je znepokojená jeho žena.

Čoskoro Joe začne svoje príbehy rozprávať aj v holičstve, tam sa ľuďom tiež veľmi páčia. Lenže ako plynie čas a Joe už nerozpráva o ničom inom ako o tíme sg1, pretože tieto zdania má vždycky keď sa priblíži ku kameňu. Ženu mu navrhne aby ich skúsil spýsať a poslať do nejakého vydavateľstva. Joe teda spisuje všetky príbehy o sg1 a posiela do rôznych vydavateľstiev. Ale odpoveď je vždy rovnaká - záporná. Uplnie pár ďalších rokov a jeho žena je s toho už úplne na nervy a naštvaný Joe zase v televízí uvidí seriál Wormhole Extreme o tímu 4 hrdinou prechádzajúcih cez bránu - je rozčúlený, že mu ukradili nápad.

Roky ďalej plynú, Joe vidí smrť Daniela, akcie sg1 proti Anúvisovi a začína mať pocit, že všetko toto je skutočné, že tím sg1 naozaj existuje. Napriek jeho mnohým snahám sa mu, ale s plukovníkom O´Neillom nikdy nepodarilo stretnúť. Do jeho holičstva už skoro nikto nechodí, pretože nevie rozprávať o ničom inom ako tíme sg1. Žena Joa sa aj so synom od neho odsťahuje. Po nejakej dobe sa s ňou Joe chce stretnúť - ona to príjme. Na mieste jej ukazuje z novín fotografie ako v skutočnosti vyzerá O´Neill. Vtedy prebieha boj Anúbisovej flotili nad Antarktídou, Joe to vidí, oznámi žena a tá odíde.

Teraz stojí Joe pred Jackom O´Neillom, so zbraňou v ruke a všetko mu to hovorí. Keďže sa mu veľmi trasú ruky Jack ho upozorní, že pravdepodobne nikdy ešte nestrieľal zato on ano. Namieri na neho svoju zbraň a chce zavolať políciu. Joe mu ale hovorí všetko čo vie, dokonca aj to ako Jack nevie hrať pin pong. Jack Joa teda zoberie do sgc, ten sa tam celý štastný spozná so Sam, Danielom a Teal´com. Po istej dobe sa im podarí zistiť, že Joe má rovnaký antický gén ako Jack, tým pádom sa mu podarilo aktivovať kameň a keďže podobný kameň má Jack, tak sa vytvorilo medzi nimi isté spojenie.

Na ďalšie stretnutie s Joeovou ženou prichádza aj Jack a hovorí, že jej musí veľa vecí vysvetliť.