8x18 - Threads

Premiéra USA: 11.3.2005
Epizóda: 818
Napísal: Damian Kindler a Robert C. Cooper
Réžia: Andy Mikita
Hosťujúci herci: Carmen Argenziano (Jacob Carter), Tony Amendola (Bra'tac), David DeLuise (Pete Shanahan), Clare Carey (Kerry Johnson), Gary Jones (Technician), Cliff Simon (Baal), Isaac Hayes (Tolok), Mel Harris (Oma Desala), George Dzundza (Jim), Rik Kiviaho (Anubis).

Baal prichádza za Anúbisom. Ten je vrcholne rozčúlený, nechápe ako si Baal mohol myslieť že sa nedozvie o jeho zrade. Ale napriek tomu ušetrí jeho život a nechá ho aby videl ako dopadne ovocie jeho práce. Hovorí, že vďaka jeho úpravám s bránou dokáže aktivovať všetky brány v galaxií naraz a zlikvidovať tak všetok život aj s Baalom. Ten nechápe, veď úpravu brány mohol urobiť aj bez neho, ale na to mu Anúbis odsekne, že Baal nechápe aký je jeho veľký plán.

V sgc si Sam všíma, že za Jackom bola nejaká žena, Jack jej potom pri rozhovore vysvetľuje, že je to osoba s CIA a vyšetruje ľudí, ktorý mali niečo so "Spoločnosťou". Sam chce s Jackom rozprávať o Danielovi, ale ten jasne odmieta, pretože nemieni aby mal pohreb niekto o kom nie je úplne isté, že je mŕtvy.

Na Dakare je veľké zhromaždenie jaffského slobodného národa. Jaffovia ďakujú Teal´covi a Bra´tacovi. Tí dostávajú najvyššie pocty aké jaffovia poznajú a vyhlasujú, že od toho dňa už žiadny jaffa nikdy nekľakne pred falošným bohom. Medzitým do sgc prichádza Pete Shanahon, toho volá Sam. Ten nevie čo ho čaká, myslí, že nejaké prekvapenie. A to sa naozaj stane - Sam mu predstavuje svojho otca, momentálne aj Tok´ru Jacoba Cartera.

Daniel vstupuje do malej reštaurácie, ktorá sa mu zdá veľmi povedomá. Potom si uvedomí, že je z jeho podvedomia, pretože v tejto bol po pohrebe jeho rodičov. Sadne si a ako čašníčka k nemu prichádza známa osoba - Oma Desala. Po nej od zadu hučí tlstý muž a poháňa ju aby makala a mu niečo doniesla. Potom príde k Danielovi a podá mu noviny (Ancient Times), v ktorých sa píše že Anúbis sa chystá zničiť všetok život v galaxií.

Sam ide v aute s Petom Shanahanom. Ten ju vezie na neznáme miesto a chystá pre ňu prekvapenie. Keď Sam otvorí oči vidí, že sa ocitla pred veľkým nádherným domom, ktorý pre nich Pete kúpil. Potom ide Sam sama navštíviť Jacka, vyjde z auta a rozpráva Jackovi o Petovi, dome a že mu niečo chce povedať. Vtedy vyjde žena, s ktorou Sam videla Jacka už aj v sgc. Hovorí, že nechcela aby sa o jej a Jackovom vzťahu vedelo v sgc, ale teraz keď ich už Sam videla nič sa nadá robiť. Vtedy Sam zazvoní mobil a tá musí utekať do sgc - kvôli problému s jej otcom.

Daniel sa rozpráva s Omou, dozvedá sa, že tá drzá osoba je nejaký Jim. Daniel nechápe prečo mu Oma stále pomáha, ale tá mu to nijak špeciálne nevysvetľuje. Čoskoro sa Daniel začína viac rozprávať aj s divným Jimom, ten mu rozpráva všeličo o Ome, dozvedá sa od neho aj to, prečo Oma pomáha ostatným - pretože ona pomohla Anúbisovi sa povzniesť. Oma to započula, vyháňa Jima von. Daniel sa s ňou o tom začne rozprávať, hovorí mu, že ju Anúbis podviedol. A to čo robí teraz robí preto, aby to nejako odčinila, a ostatný Anúbisa nechajú, len preto aby to mala ako trest. Daniel začne kričať po ostatných Antikoch v miestnosti, hovorí im, že Oma si toho už dosť vytrpela, ale oni nereagujú.

V sgc sa Sam dozvedá, že Jacobov symbiont Selmak umiera a nedá sa s tým už nič urobiť. Nešťastná Sam teda pri ňom trávi nejaký čas, prichádzajú sa s ním rozlúčiť aj mnohý ďalší tok´rovia. Aj Jack prichádza utešiť Sam. Po smrti svojho otca sa Sam opäť stretáva s Petom pri ich novom dome a oznamuje mu, že sa rozchádzajú. Jaffovia útočia na Baalov domovský svet, lenže tam skoro nikoho nenachádzajú, Baalova a Anúbisova armáda sa už nachádzajú skoro pri Dakare.

K Danielovi a Ome prichádza naradostený Jim. Rozpráva im o tom ako blbý jaffovia skočili na Anúbisov trik a o tom ako Dakara ostala nechránená. Strašne sa na tom zabáva a Danielovi to dôjde ešte skôr ako to Jim dopovie - on nie je Antik, on je Anúbis. Oma hovorí, že urobí to čo mala urobiť už dávno. Anúbis nechápe, pretože vie, že s ho nemôže zabiť. To vie aj Oma, ale môže jednu vec - bojovať s ním. Obaja sa zmenia na energiu a vrhnú sa na seba a zmiznú. Vtedy sa obzrú aj všetci ostatný Antikovia.

V sgc je aktivovaná brána a keďže Jack vie o Anúbisovom pláne o zničení života v galaxií nariaďuje autodeštrukciu základne, napriek pripomienke Sam, že výbuch bránu možno nezničí a vlna aj tak prejde. Brána je stále aktivovaná, autodeštrukcia tiež a všetci v sgc čakajú. Na čase okolo 2 sekúnd sa autodeštrukcia zastaví, čoskoro sa vypne brána, Sam vypína autodeštrukciu - nikto nechápe čo sa stalo. Počas rokovania v sgc, kde to všetci riešia je zrazu počuť známy Danielov hlas, Jack mu prináša aspoň vlajku, nech sa má čím zakryť.

Jack a Sam trávia spolu čas pri Jackovom dome, lovia ryby. A to aj napriek tomu, že v rybníku žiadne nie sú. Sam nechápe ako to, že to skôr neskúsili. Čoskoro prichádza loviť ryby aj Daniel a Teal´c.