8x20 - Moebius part 2

Premiéra USA: 25.3.2005
Epizóda: 820
Napísal: Robert C. Cooper, Brad Wright, Joseph Mallozzi a Paul Mullie
Réžia: Peter DeLuise
Hosťujúci herci: David Hewlett (Dr. McKay), Don S. Davis (General Hammond), Peter Williams (Apophis), Alessandro Juliani (Katep), Jay Acovone (Kawalsky), Sina Najafi (Egyptian boy).

Potom ako sa sg1 pokúsila z minulosti získať zpm bola celá časová línia narušená. Alternatívny tím ju musí napraviť. Kvôli akcii sg1 sa nedal v budúcnosti tím Jack, Daniel, Sam a Teal´c. Daniel a Sam sú na odchode z sgc, kde im generál Hammond vysvetľuje, že už nepotrebuje ich pomoc. Sú ale veľmi prekvapený keď uvidia ako prichádza Jack O´Neill. Major Kavalsky si ho totiž vybral do svojho tímu, ktorý ide na Chulak.

Jack sa teda dostáva do velenia akcie, Daniel a Sam mu vysvetľujú, že so svojím génom (zistili to z pásky) by mohol ovládať antickú loď. Skúša to a naozaj sa to podarí, generál Hammond teda povolí na misiu loď povoliť, pretože tím tým pádom získa strategickú výhodu. Jack používa svoj inštinkt a berie zo sebou aj Daniela a Sam. Celý tím sa nalodí a prechádza bránou.

Na Chulaku vyletia bránou, ich prílet je samozrejme spozorovaný hliadkami. Jumper pristáva neďaleko mesta, dvaja vojaci ostanú strážiť a zvyšok tímu postupuje lesom. Čoskoro medzi nich padne jaffský granát na omráčenie a ležia na zemi. Všetci sa precitajú až vo väzení. Prichádza Teal´c, prvý muž Apofisa. Ten ich vypočúva a zrazu si vypočuje dlhú prednášku od Daniela a Jacka aká by mohla byť jeho budúcnosť, o tom ako by mohli byť jaffovia slobodný i tom, že falošný boh Apofis je mŕtvy. A všetko toto si môže pozrieť na ich kamere ak by im ju doniesol. Daniela odvádza preč. Privádza ho za Apofisom, ten ho začína mučiť, keď Daniel nechce nič povedať odháňa Apofis Teal´ca a ostáva z Danielom osamote.

Teal´c donáša do väzenia kameru a chce aby mu ukázali to video. Teal´c vidí tím sg1, vidí tam aj seba ako rozpráva o jaffoch, ktorí sú voľný. Najprv si myslí, že ide o nejaký trik, ale nakoniec pochopí, že je to pravda. Čoskoro prichádzajú jaffovia s Danielom a hodia ho medzi nich. Teal´c tímu donesie veci, zbrane a povie, že sa stretnú na pol ceste. Tam ich dobehne a namieri proti Danielovi tyčovú zbraň a hneď aj strelí. Hovorí im, že Apofis dal do neho symbionta. Zrazu sa Daniel mihne, zastrelý jedného vojaka a potom ho dorazia. Zažltnú sa mu oči, čiže majú dôkaz o Teal´covej pravde. Začujú zvuky tím teda zrýchľuje a uteká k jumperu.

Jack sa snaží naštartovať, pri obrane sú zabitý všetci s vojenského tímu, aj major Kavalsky. Jack pokynie Teal´covi aby si nastúpil a loď odlieta. Lenže čoskoro ich prenasledujú 2 klzáky. Jediná možnosť ako sa zachrániť je aktivovať stroj času. Nastane časový skok a nachádzajú sa na Chulaku pred 5000 rokmi, priletia k bráne, zadajú Zem a preletia ňou.

Preletia bránou na Zemi, tá sa nachádza medzi dvomi pyramídami. Na jednej je hattak goalda Ra. Jumper pristane a tím sa vydáva medzi Egypťanov. Tu ich hneď spozná jeden muž, ktorý poznal prvý tím. Zavedie ich do svojho domu. Tam im rozpráva ako sa prvý tím neúspešne zúčastnil na vzbure a všetci až na jedného boli zabitý - do miestnosti prichádza Daniel. Dozvedá sa o tabuľke, ktorú musí napísať a začínajú vymýšľať plán čo urobiť aby Ra neodletel s bránou z planéty. Rozhodnú sa teda pomôcť pri povstaní a bránu zakopať tam, kde má byť v 20.storočí objavená.

Sam a Jack sa vracajú k jumperu, aby nahodili maskovanie o ktorom sa dozvedeli. Sam na ňom pracuje a čoskoro sa začínajú približovať jaffovia. Sam sa maskovanie podarí nahodiť. Medzitým sa v lodi s Jackom začne zbližovať. Jaffovia sa približujú, maskovanie zlyháva, ale vtedy prichádza armáda vzbúrencov na čele s Teal´com a Danielom.

... Jack, Sam, Daniel a Teal´c sledujú v sgc pásku, ktorá bola na kamere čo bola nájdená aj so zpm. Sú radi, že nemusia vlastne nič urobiť a chystajú sa baliť na Atlantis.

Jack a Sam trávia spolu čas pri Jackovom dome, lovia ryby. A napriek tomu, že Jack na páske povedal, že ryby u neho v rybníku nie sú, vyzerá, že to nie je úplne pravda. Sam nechápe ako to, že to skôr neskúsili. Čoskoro prichádza loviť ryby aj Daniel a Teal´c.