9x06 - Beachhead

Premiéra USA: 19.8.2005
Epizóda: 906
Napísal: Brad Wright
Réžia: Brad Turner
Hosťujúci herci: Claudia Black (Vala Mal doran), Barclay Hope (Plukovník Pendergast), Maury Chaykin (Nerus), Louis Gossett (Gerek), Martin Christopher (Poručík Marks) .

Na planétu Jaffov Kallana prichádza Prior. Jaffovia odmietajú vieru v Ori, a rozhodnú sa brániť svoj svet. Avšak ako strieľajú do Priora s tyčových zbraní, tak jemu to neubližuje a začína vytvárať okolo hviezdnej brány masívne silové pole.

Do sgc prichádza goald Nerus so správou o tom čo sa udialo na Kallane. Po splnený jeho stravovacích požiadaviek ukazuje svoj vynález - prístroj na, ktorom je vidieť rozširovanie silového pola na planéte. Hovorí že došiel Zem varovať pred Ori, a že jediná šanca ako proti nim bojovať je čím skôr zakročiť. Keďže hviezdna brána na planéte sa za dva dni nezavrela, čo podľa fyziky červých dier nie je možné sa vedenie sgc rozhodne konať.

Sg1 je vyslaná na planétu, s ktorej sa transportuje na Promethea, ktorý je na ceste. Na túto misiu sa pridáva i Samantha Cartrová, lebo práve ona vynašla zbraň MARK 9, ktorú práve ona vynašla. Na Prometheovy je sg1 privítaná veliteľom lode. Hneď po vystúpený z hyperprostoru sú Mitchell, Teal´c, Daniel a Vala transportovaný dole na planétu i s naqadahom obohatenou atómovou bombou Mark9. Prichádzajú k Priorovy a snažia sa ho varovať. Ten však na ich varovanie nereaguje.

Zrazu k planéte priletia 3 Gerekove Hattaky, a začnú hneď strieľať do silového pola, Gerek chce aby sa pridal i Prometheus, pretože hovorí že na orbite planéty má umiestnenú zamaskovanú prieskumnú loď, ktorá hlási že zatiaľ nič neurobili. V tej chvíli prebehol transport sg1 z planéty, a na planéte vybuchla bomba. Lenže nezničila hviezdnu bránu, namiesto toho sa silové pole začalo ešte viac rozširovať. Lode Jaffov začali znovu strielať, a pole sa zväčšilo natoľko že obkolesilo celú planétu. Vtedy s hviezdnej brány začali vyletovať veľmi divné asi 10m dlhé kovové kusy.

Niektoré s týchto neznámych predmetov zničia jednu Gerekovu loď, ktorý je na to nútený sa stiahnuť. Tieto divné lietajúce predmety sa začínajú formovať do formácie, ktorá veľmi nápadne pripomína hviezdnu bránu. Vtedy sg1 pochopí situáciu, Ori sa rozhodli cez obriu hviezdnu bránu poslať materské lode do našej galaxie a že vďaka tomu že nechajú zrútiť planétu sú schopný vytvoriť čiernu dieru, pre túto hviezdnu bránu. Situácia vyzerá fakt zle, keď Valu napadne v hlave zaujímavé riešenie. Avšak Valu s jej nápadom nikto nepočúva, a tak berie situáciu do vlastných rúk.