9x08 - Babylon

Premiéra USA: 9.9.2005
Epizóda: 908
Napísal: Damian Kindler
Réžia: Peter DeLuise
Hosťujúci herci: Jason George (Jolan), Jarvis George (Volnek), William B. Davis (Prior), Gary Jones (Sergeant Harriman), Tony Todd (Lord Haikon), Lexa Doig (Dr. Lam), Darcy Laurie (Tass'an), Bryan Elliot (Plukovník Raimi)

Sg1 preskúmava planétu, keď je tím zrazu napadnutý. Z lesa vychádza streľba, ale nikoho nie je vidieť. Mitchell dáva rozkaz na návrat k brána, zdrží sa vzadu a je napadnutý niekoľkými jaffmi. Jedného veľmi zraní, ale tí ostatný ho po krátkom boji, s ktorého vyviazne s ťažkými zraneniami zajmú. Sg1 sa potom vracia na planétu, ale nenachádza nič okrem zraneného jaffu, s ktorým bojoval Mitchell. Jaffu berú do sgc.

Mitchell sa preberá v jaffskej dedine. Všíma si, že nejde o obyčajných jaffov, akých doteraz poznal. Prichádza k nemu jaffa Jolan, ten ho lieči, pretože Mitchellov zdravotný stav je naozaj vážny. Oznamuje mu ako ich lord Haikon rozhodol - Mitchell za smrť jaffu, ktorého zabil zaplatí životom pri súboji s iným Sodanom - tak sa nazývajú títo jaffovia. Preto si ho berie na starosť jaffa, ktorý ho vyliečil a s ním musí veľmi tvrdo trénovať. Musí behať po leste, učiť sa bojovať so Sodanskými palicami. Keď nebehá dosť rýchlo, tak potom okolo neho lietajú výstrely z tyčovej zbrane.

Z sgc je nad planétu dokonca vypravený Prometeus, robí sa veľký prieskum, ale Mitchella stále nikto nenašiel. Pri jednom prieskume sg1 nachádza obelisk, ktorý pôvodom vyzerá ako od antikov. Správne si myslia, že ide o portál cez, ktorý sa dá dostať k Sodanom. Jaffa, ktorého zranil Mitchell sa dáva do poriadku vďaka veľkej starosti doktorky Carolyn Lam Landryovej. Jaffa je zachránený, ale jeho symbiont to neprežil, čiže jaffa dostáva tretonin.

Mitchell stále tvrdo s jaffom Jolanom tvrdo cvičí, a stále nemá na výber. Je tam už nejakú dobu a zrazu si všimne ako sa do dediny približuje prior. Mitchell si uvedomuje, že určite nejde o jeho prvú ani poslednú návštevu. Rozpráva sa s Jolanom aj s Haikonom a obom rozpráva o svojích skúsenostiach s Ori a o ich zle. Vyzerá však, že jaffovia sa nechú nechať presvedčiť.

V sgc sa od zajatého jaffa dozvedajú o ich uctievaní ori. Jaffa sa ale nechce dať presvedčiť, stále tvrdí, že ori sú pravý bohovia. Nakoniec ale zavolajú do sgc jedného zo slobodných jaffov, ktorých svet bol napadnutý ori. Ten mu objasňuje aký ori sú, ale zajatý jaffa stále neverí. Mitchellov súboj sa blíži a dozvedá sa meno protivníka - je to Jolan, ktorý ho trénoval, brat zajatého jaffu v sgc, o ktorom si sodani myslia, že je mŕtvy.

Nastáva súboj, najprv to vyzerá byť rovnocenná partia, ale Mitchell čoskoro začína mať horšie videnie, schytá pár úderov a padne na zem. Všetci si myslia, že je mŕtvy, Jolan sa podujme na to aby ho sám pochoval. Donesie ho mimo dediny, do lesta, kde sa Mitchell preberá. Jolanove uspávadlo trvalo pár hodín, hovorí Mitchellovi, že si začína myslieť ori to, že naozaj nemusia byť skutočnými bohmi - vďaka Mitchellovmu presviedčaniu. Potom ho púšťa k bráne.

Mitchell teda prichádza na Zem a zajatý jaffa je teda tiež pustený domov.