9x13 - Ripple Effect

Premiéra USA: 0.1.2006
Epizóda: 913
Napísal: Brad Wright a Joseph Mallozzi
Réžia: Peter DeLuise
Hosťujúci herci: Teryl Rothery (Janet Fraiser), JR Bourne (Martouf), Gary Jones (seržant Harriman), Bill Dow (Doktor Bill Lee), Lexa Doig (Doktorka Lam)

Prichádza neplánovaná červia diera a do cez bránu príde divný náraz. Po tomto náraze prichádza sg1 o úplne inom čase ako sa mala vrátiť. Keď sa s nimi generál rozpráva je divné aj to, že nevedia o mnohých veciach, ktoré sa na Zemi stai, napríklad o smrti Jacoba. Za chvílu prichádza ďalšia červia diera a ňou prchádza tiež sg1. Tento tím sg1 teda pozerá na druhý tím hore za sklom.

Druhý tím prišiel načas a okrem toho jeho členovia vedia všetky informácie správne, čiže sa predpokladá, že ide o pravý tím. Všetci ostatný sú skúmaný a vyzerá, že nejde o žiadne klony ani nič podobné. Následne každú chvíľu prichádzajú ďalšie tími a situácia pôsobí fakt divne, hlavne keď sa po chodbách sgc prechádza niekoľko Danielov, či Mitchellov. Sam prichádza s teóriou, že tieto tímy prišli z iných alternatívnych realít. Pretože existuje veľké množstvo paralelných vesmírov a v každom sa situácia mohla vyvinúť nejak inak, čo dokazuje prečo si každý tím spomína na iné udalosti.

Tímov sg1 v sgc pribúda, Sam doktor Lee a Sam z druhej sg1 pracujú na vyriešení problému. Podľa generála Landryho je najdôležitejšie zastaviť prichádzanie ďalších tímov, pretože kvôli nim museli byť obmedzené operácie programu brány. Jeden s tímov, ktorí prichádza je trochu iný a veľmi zaujímavý - jeho zloženie je Mitchell, Daniel doktorka Fraisrová a Martuf. Nastáva radostné zvýtanie, pretože v našej realite doktorka Fraisrová aj Martuf dávno zomreli.

Sam prichádza na riešenie ako zastaviť príchod ďalších tímov, na pomoc prichádza zavolaný asgard Kvasir, ktorý so sebou prináša zariadenie na diletáciu času. Doktorka Fraisrová z alternatívneho tímu prosí generála Landryho o nejaký čas, aby mohli pírsť na to ako sa vrátiť domov, pretože ich planétu napadol mor priorov a zomierajú ním milióny ľudí. Generál ale nemá na výber, musí dať prednosť misi, ktorú idú vykonať dva tími sg1 na Prometeovi, aby sa zabránilo ďalším príchodom.

Kvasir želá príjemnú cestu a transportuje sa z lode preč. Let prebieha v poriadku a loď prilieta k čiernej diere. Lenže vtedy je pravý tím sg1 zajatý tím druhým a dozvedajú sa, že oni to už od začiatku plánovali - zistili ako sa dostať do tejto reality, aj to ako sa dostať späť a ich cieľom je na záchranu ich sveta ukradnúť zpm z Atlantisu. A ten náraz, ktorý išiel do zemskej brány nebolo nič iné ako masívny energetický výboj z ich sveta. Prometeus teda letí smerom k Atlantisu. Pravému tímu sg1 sa ale nakoniec podarí alternatívny tím premôcť, získať kontrolu nad loďou a vrátiť sa na Zem.

Na Zemi je použité asgardské zariadenie, ktoré urobí do brány veľký výboj, vďaka čomu môžu tímy ísť späť odkiaľ prišli. Ako posledný tím odchádza ten kde je Martuf a doktorka Fraisrová a ako dar dostávajú liek proti chorobu priorov.