9x16 - Off the grid

Premiéra USA: 9.2.2006
Epizóda: 916
Napísal: Alan McCullough
Réžia: Peter DeLuise
Hosťujúci herci: Cliff Simon (Baal), Matthew Glave (Plukovník Paul Emerson), Vince Corazza (Worrel), Eric Steinberg (Netan), Erik Breker (Reynolds), Maury Chaykin (Nerus)

Sg1 uteká po paľbou lesom k hviedzen bráne. Zúfalo sa bránia, Daniel zadáva adresu. Zrazu vykríkne aby sa ostatný pozreli - pred jeho očami zmizla brána a krátko potom aj dhd. Tím uviazol.

O 8 hodín skôr: Na briefingu v sgc predstavuje plukovník Reynolds divnú kukuricu menom Kassa, ktorú ochutnal na istej planéte jeden člen jeho tímu a stala sa pre neho náviková. Reynolds bol takisto svedkom ako na tejto planéte vyčínali ľudia kvôli tejto divnej kukurici. Keďže môže ísť o ďalší trik ori, sg1 ide na planétu, aby zistili o čo ide.

Tu sa Mitchell vydáva za pašeráka a chce kúpiť nejakú kassu. Dostáva sa k Vorelovi, ktorý je predstaviteľ Lucianskej Aliancie pre túto planétu. Ten ale zistí, že Mitchell nie je obyčajný prieskumník Kassy. Mitchellovi sa podarí utiecť, pridáva sa k nemu utekajúca sg1, ktorú tiež začali Vorelovi ľudia prenasledovať. Všetci utekajú k bráne - ktorú niekto asgardskou transportnou technológiou kradne preč. Sg1 je obklúčená a nemá na výber nič iné ako sa vzdať.

Generál Landry sa v sgc nemôže s sg1 spojiť a čoskoro prichádza správa od Tok´rov, že niekto vo veľkom sektore vesmíru asgardskou transportnou technológiou kradne hviezdne brány. Generál sa spája s plukovníkom Emersonom, ktorý je na palube Oddysey, novej pozemskej lode typu Daidalos. Plukovník dostáva rozkaz, aby prvou misiou Oddysey bola záchrana sg1. Emerson sa dozvedá, že všetci z sg1 by mali mať už implantované nové čipy, čiže z ich transportom by nemal byť problém.

Vorel všetkým mučí udiera chce vedieť nejaké informácie. Stále si totiž myslí, že bránu ukradili ľudia zo Zeme, len svoj plán zle načasovali. Mitchell aj zvyšok mu vysvetľujú, že sami sebe by bránu nekradli, ale on to nechápe. Privizaný o drevo a na slnku sú dlhú dobu, Vorel sa vracia. Opäť sa vyhráža a keď sa nič nedozvie hovorí, že bol odvolaný a nemá už dôvod ich dlhšie držať nažive. Jeho muži na sg1 namieria zbrane, vtedy je akurát tím transportovaný na Oddyseu, kde ich víta plukovník Emerson.

Generál Landry prichádza do oblasti 51, kde navštevuje Nerusa. Pri veľkej hostine mu oznamuje, že niekto kradne hviezdne brány a chce vedieť kto. Nerus generálovi potvrdí jeho názor, že ide o Baala. Generál toho chce vedieť viac, ale Nerus odmieta prezradiť prečo to Baal robí a čo tím sleduje. Nerus generálovi hovorí, že Baal chce pravdepodobne obnoviť svoju ríšu. Generál chce vedieť súradnice k Baalovi, ale Nerus odmieta. Jedine, kedy by ich bol ochotný dať, ak by dostal slobodu.

Na Oddyseu prichádza subpriestorová správa, dozvedajú sa o miznutí brán a i tom, že v tom má prsty Baal. Generál Landry nakoniec privoľuje a púšťa Nerusa na slobodu. Potom ako odíde bránov rozmýšla Walter nad zadaním adresy, ktorú Nerus nechal, ale Landry nechce. Hovorí, že bude to čierna diera, alebo niečo horšie. Za svoje pôsobenie sa totiž naučil, že goaldovi sa nikdy neoplatí veriť. Za to, ale čoskoro posiela na Oddyseu správu o tom, kde je Baalova loď, pretože do Nerusa sa mu počas jeho hostini podarilo dostať vysielať. Oddysea má súradnice a vydáva sa k Baalovej lodi.

Nerus prichádza cez rôzne brány až k Baalovi, ak by ho niekto sledoval. Pritom nevie, že vysielačom v sebe prezradil polohu a keď do počítača na Baalovej lodi zapája svoje prístroje netuší, že sú zavírené. Vďaka tomuto malému víru, ktorý mu tam bol pridaný na Zemi, keď Oddysea sa vynorí pri Baalovej lodi nie je spozorovaná. Baalovmu hattaku nefungujú ani štíty, ani senzory, čiže sg1 sa môže transportovať dnu. Podarí sa prestrielať až k miestnosti, kde sú ukradnuté brány. Tie začne sg1 označovať, aby mohli byť prenesené na Oddyseu.

K Baalovej lodi prichádzajú aj 3 hattaky Lucianskej Aliancie, na čele s Netanom. Ten chce aby mu boli vydané brány, po Baalovom odmietnutí dáva rozkaz na útok. Sg1 značí brány a bráni sa prestrelke. Naštvaný Baal prichádza za Nerusom, ten si myslí, že Baal ide strielať do prístroja, ktorý zavíril, lenže Baal nemieri na prístroj, ale na Nerusa. Hattaku čoskoro naskočia štíty, čiže sg1 sa nemôže transportovať preč a hrozí, že loď čoskoro vybuchne. Sam preto preprogramuje jednu bránu, aby sa cez ňu mohli vrátiť na Zem. Tesne pred vybuchnutím hattaku dáva plukovník Emerson rozkaz, aby boli brány transportované na Oddyseu.

Lode Lucianskej Aliancie po zničení Baalovej lode začínajú strieľať na pozemskú loď, tá im ale uteká do hyperpriestoru. Na veľké prekvapenie generála Landryho sa sg1 vracia bránou a nie loďou. Tí dávajú poslať správu na Oddyseu, aby si plukovník Emerson nerobil starosti.