Jonas Quinn (Corin Nemec)

Jonas Quinn je vedec z Kelony. Po nehode na jeho planéte, po ktorej zomrel Daniel, prepašoval na Zem malé množstvo nakadrie - látky podobnej naqadahu, vďaka ktorému na Zemi mohli začať pracovať na hyperpriestorovom okne pre prototypy lodí X-302 a X-303 (Prométeus).

Vďaka naqadrie Zemi veľmi pomohol, ale na svoju domovskú planétu sa vrátiť nemohol, lebo tam ho považovali za zradcu. Musel teda ostať na Zemi.  V tíme SG-1 nahradil Daniela Jacksona, stal sa novým plnohodnotným členom. Dokáže sa všetko veľmi rýchlo učiť, šťudovať, doktorka Kellerová zhodnotila, že má neuveriteľné schopnosti príjímania informácií, nových vedomostí. Členom sg1 bol jeden rok a nahrádzať Daniela v tíme sa snažil ako len vedel. Po Danielovom návrate sa Jonas vrátil na Kelonu, ktorú zachránil pred Anúbisovým útokom.

Z Kelony sa ozval iba raz, keď na jeho planéte nastal problém s naqadriou, ale odvtedy sme o Jonasovi nepočuli. Avšak keď sa vojská ori začali dostávať do našej galaxie, Kelona bola medzi planétami, ktoré padli medzi prvými...