Lucianská Aliancia

Lucianska Aliancia je združenie pašerákov, obchodníkov, a kupcov, ktorá sa snažila zaplniť mocenské vákuum, ktoré ostalo po goaldoch. Takto sa postupne vytvorilo úplné nové spoločenstvo, síce hlavne pozostávajúce z podvodníkov, ale za to s dostatočnou vojenskou silou. Kupci tejto aliancie obchodujú úplne so všetkým, či už zbraňovým naqadahom, bojovými loďami, alebo s kassou - plodinou veľmi pripomínajúcou kukuricu (Sg1 9x16 Off the grid). Lucianská aliancia patrila k tým, ktorý sa nachádzali na území tých planét, ktorým sa Baal rozhodol kradnúť pomocou asgardskej technológie hviezdne brány.

V neskoršom období sa vojenská sila aliancie rozrástla z niekoľko desiatok alkeshov na dosť veľký počet hatakov. S tromi materskými loďami aliancie sa dostala do malého konfliktu i pozemská loď Odyssea. Krátko na to sa Teal´c dostal na lode Lucianskej Aliancie a presvedčil ich vodcu Nettana, a lode Lucianskej Aliancie sa zapojili do zúfalého pokusu zastaviť lode Ori pri vstupe do tejto galaxie (Sg1 9x20 Camelot).


Lenže lode Lucianskej Aliancie boli porazerné Ori, tak ako všetci čo bojovali v tejto bitke. Lenže Netan vodca Aliancie to pochopil tak že boli do tej bitky nalákaný len preto aby boli oslabený, a preto sa rozhodli obsadiť loď Oddyseu,lenže to sa im nepodarilo preto sa museli stiahnuť. Avšak obsadiť Oddysu sa podarilo nejakú dobu na to jednému z veľitelov Aliancie Anateo, ktorý obsadil loď, a rozhodol sa vzbúriť proti Netanovy, tak že si loď nechá, lenže sg1 sa loď podarilo získať späť. Počas tejto doby, keď bola Oddysea v rukách Anatea Mitchell infiltroval Lucianskú Alianciu, a keď ho odhalili oficiálne vyhlásil vojnu Lucianskej Aliancií.