Replikátori

Replikátori sú bytosti zložené z obrovského množstva miniatúrnych častíc. Tieto častice sú schopné sa veľmi rýchlo replikovať - kopírovať, pokiaľ majú dostatok látky potrebnej na replikáciu.

Replikátorom sa podarilo vyvinúť svoj vzhľad do ľudskej podoby (6x12 Unnatural Selection), avšak stále sú to len roboti. No bol medzi nimi jeden, ktorý sa správal oveľa ľudskejšie ako ostatný, no tí toto správanie nazývali jeho chybou, a slabosťou. Títo ľudský replikátori boli na tejto planéte uväzený vďaka sg1, ktorá použila zariadenie na diletáciu času. Toto sa sg1 podarilo len vďaka tomu že nesplnili sľub, ktorý Sam dala replikátorovy Piatemu, a to že sním odletia. No týmto replikátorom sa podarilo toto zariadenie prekonať, a odletieť s planéty (8x01 New Order). Piatemu sa podarilo vytvoriť kópiu Samanthy Cartrovej, pretože ju stále miloval napriek tomu že ho podviedla.

Lenže táto kópia Samanthy Cartrovej zabila Piateho (8x11 Gemini). Replikátori pod jej vedením zahajujú obrovský útok na goaldov (8x16 Reckoning), práve pod jej vedením. Sg1 s tokrami a asgardmi začala proti nim bojovať, no pri tom bol zajatý Daniel Jackson. Ten sa ocitá pri replikátorke Sam, ktorá sa snaží s jeho podvedomia zistiť nejaké antické informácie. To sa jej nakoniec podarí a zisťuje že jediná zbraň v celom vesmíre schopná ju zničiť sa nachádza v chráme Dakara. V tej cvíli sa replikátori dostávajú i na Zem, a cez bránu začínajú infiltrovať sgc.

Lenže sg1 sa k zbrani na Dakare dostáva skôr a vďaka tomu že Baal prišiel na to ako aktivovať všetky brány v galaxií naraz boli replikátori zničený.